outdooring.cz / Outdoor články / Trampské písně na CD

Doporučujeme:

Trampské písně na CD

Poprvé vycházejí na CD předválečné trampské písně v ucelené podobě. Celkem 27 trampských písní zpívají různé tehdejší kapely za doprovodu pouze kytar. Uslyšíte například Jarku Mottla, Jendu Kordu, P. Muchu, Vl. E. Fořta a další trampské písničkáře. Všechny nahrávky byly pořízeny v letech 1929-1933.

trampske-pisne-na-cd1

Trampské písně na CD

CD s trampskými písněmi pod názvem "Tam v modré dáli" představuje známé i méně známé trampské písně, které tehdy vycházely na šelakových gramodeskách. Vydavatel sice poukazuje na nemožnost dokonalého vyčištění zvuku, protože trampské písně vycházely na nepříliš kvalitních gramodeskách, ale z nahrávky zase tolik šumu a škrábání slyšet není. Nahrávka je pouze oproti dnešním dost "zploštělá", tedy basy ani výšky nejsou moc výrazné. Kapely byly nahrávány obvykle na jeden mikrofon, ale přesto je zvuk překvapivě dobrý. Občasné nepatrné rozladění kytar pouze umocňuje atmosféru vlastně amatérských hudebních výkonů.

Uslyšíte trampské písně: Vlajka - Hvězdičky vzplály - Já mám svoji chatu - Odliv hučí - Kamarád - Usnul trempíř - Pacifik - Marta - Jasmíny - Jimmy Lackland - Ještě míli, ještě chváli - Krásná Isabel - Kamarádi, kamarádi - Rum - Tam v modré dáli - Neříkej, děvče, nikdy ne - Dakota - Soumrak - Lokau - Děvčata, máte smutné oči - Maminko, mámo - Měl jsem šest psů - Aljaška - Cariboo - Pojď, děvče mé - Šerif (Jeden z nás je šerif) - Loučení (Až tě tvá dívenka zklame).

Jako bonus se na CD nachází parodie na trampskou píseň "Recept na trampskou píseň" od skupiny Pěvecké sdružení Kocourkovských učitelů.

Trampské písně zpívají a hrají: Samotáři, Ztracenkáři, Odeon Boys, Osadníci, Song Club, Settler's Club, Kamarádi z Údolí děsu, Dickey Club Trio, Klub starých kamarádů, Voldánova parta, Camp Boys, Štraubova parta, Hořínkova parta, Pěvecké sdružení Kocourkovských učitelů.

trampske-pisne-na-cd2

Trampské písně na CD

Délka CD trampských písní je 77 minut a v přiloženém 12ti stránkovém bookletu jsou dobové fotky a stručné popisky jednotlivých trampských kapel.

CD trampských písní jsme dříve nabízeli v našem eshopu, ale již bohužel není v nabídce.

Můžeme vám ale doporučit podobné, dokonce možná ještě lepší CD se starými trampskými písněmi. K objednání je v našem eshopu zde.

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.