outdooring.cz / Outdoor články / Trampské písně 1920 - 1939

Doporučujeme:

Trampské písně 1920 - 1939

Vydáváme zpěvník nejslavnějších trampských písniček z první republiky spolu s původními unikátními nahrávkami na CD.

trampske-obal-vetsi

Zpěvník je výjmečný kromě přiloženého CD také podrobnými přepisy kytarových doprovodů v tabulatuře (spolu s vysvětlením, jak se tabulatura čte). Přesně jak písně nahráli legendární Jarka Mottl, Jenda Korda, Pedro Mucha, Eddy Fořt, Ztracenkáři, Settleři nebo Westmeni si je tedy můžete zahrát s kytarou i vy a v představách se tak ocitnout ve dvacátých letech - ve zlaté éře trampingu.

Na přiloženém CD uslyšíte 28 trampských písní nahraných v letech 1920 - 1939, mezi kterými jsou např. Vlajka vzhůru letí, Carriboo, Potlach, Do dáli tam na pobřeží, Bessie, Můj koníčku, Řeka hučí, Ahoj kamaráde, Tři stěžně, Hvězdička, Indiánská láska, Naše písnička, Sosna, Modrý dým, Odešel kamarád, Hej šup, námořníci, Až ztichnou bílé skály, Houpy hou, Chata v lese, Stíny na prérii, Píseň severu (Bílý losos), Pluj lodičko, Údolí.

Noty jsme přepisovali přesně z nahrávek, protože se verze ve starých vydaných zpěvnících často lišily od nahraných melodií. Noty obsahují také akordové značky pro kytaristy. V tabulaturách pak jsou nejen rytmy, ale i případné vyhrávky, přechody mezi akordy a podobně, takže zpěvník může sloužit i jako škola hry na kytaru. (Tabulatura je zjednodušený zápis, který je mnohem jednodušší než notový zápis.)

Ke každé písni nebo autorovi se dočtete také zajímavosti a budete si moci vybrat ze dvou tónin (akordových verzí), která se vám bude výškově lépe zpívat. Knihu opatřil předmluvou Tony Linhart ze skupiny Pacifik. Titulní ilustraci namaloval Zdeněk Burian, od jehož vnuka jsme zakoupili práva k použití tohoto pěkného obrazu. Uvnitř najdete také fota obálek prvorepublikových trapských not, ze kterých na vás dýchne stará trampská romantika.

Knihu můžete zakoupit v našem sesterském eshopu Noty-video.cz

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.