outdooring.cz / Outdoor články / Sněžnice

Doporučujeme:

Sněžnice

Sněžnice - aktivní dovolená. Tak se jmenuje nová příručka o využití sněžnic. Jedná se o první knihu tohoto druhu u nás. Sněžnice umožňují dostat se v zimě na místa, která oplývají díky své nedostupnosti samotou. Nemusíte se držet cest a ani hluboký sníh vás nemusí odradit.

sneznice1

Sněžnice - obal knihy

Dozvíte se o druzích sněžnic od klasických dřevěných, přes hliníkové až po moderní umělohmotné a jejich vhodném použití. Jak vybrat sněžnice na různé typy tůr a jaké vybrat boty, vhodné hole a další vybavení.

Je zde také kapitola o bivakování ve sněhu a pohybu v extrémních podmínkách, o lavinovém nebezpečí, vyhledávacích přístrojích, plánování trasy a obtížnosti v různých terénech.

Podrobně jsou popsány druhy sněhu a jak se v nich nejlépe se sněžnicemi pohybovat. Poměrně dosti zasvěceně a z vlastních zkušností autor vysvětluje předpovídání počasí podle úkazů na obloze - mlhy, druhů oblačnosti a viditelnosti.

Technika chůze zahrnuje stoupání, křižování, sestup, tvorba stopy, které se mohou lišit i podle typu sněžnic. Využívání tvaru terénu při pohybu, svahy, převisy a lavinové oblasti.

Autor Christian Schneewis je publicista zabývající se alpinistikou, píše do časopisů Bergsteiger a dalších. Jako nadšený uživatel sněžnic vydal také průvodce "Túry se sněžnicemi mezi Lechtalerskými a Kitzbühlskými Alpami" (vyšlo pouze v němčině).

Knihu můžete zakoupit v našem eshopu.

sneznice2

Sněžnice - náhled do knihy

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.