outdooring.cz / Outdoor články / Prázdninová zvířata

Doporučujeme:

Prázdninová zvířata

O letošních letních prázdninách jsem potkal zvířata malá, ale zajímavá. Stačí se jen pozorně dívat a vytáhnout foťák v tu správnou chvíli. Následující fotky zvířat jsem opatřil krátkým textem. Určitě mnoho z vás zažilo třeba ještě zajímavější setkání, neváhejte a napište nám.

prazdninova-zvirata1

V trávě u cesty nedaleko hájovny jsem uviděl cosi malinkého. Nebyla to myš, ale mládě lasičky. Běhalo trochu zmateně a vůbec se mně nebálo. Dokonce vyběhlo z jetele na cestu a v domnění, že jsem asi strom, narazilo do mé nohy, zase se otočilo a běželo zpátky do jetele.

prazdninova-zvirata2

V trávě se malá lasička skoro ztratila. Kdepak jsou asi rodiče?

prazdninova-zvirata3

V jezeře nedaleko řeky si dvě užovky chytily malou rybu. Když se chtěla užovka dostat z vody, prudký břeh překonávala ne ztěžklou hlavou napřed, ale z vody nejprve vyhodila ocas, zahákla se jím a pak se vytáhla nahoru.

prazdninova-zvirata4

S obědem se leze těžko.

prazdninova-zvirata5

Tohle je noční motýl Pernatuška trnková (latinsky Pterophorus pentadactylus) - druhové jméno není zcela jisté, u nás se vyskytuje několik desítek dosti podobných druhů. Je to poněkud atypická čeleď motýlů s nezvyklými křídly připomínajícími peříčka. (Za určení děkuji Jakubu Pechlátovi z www.hmyz.net.)

prazdninova-zvirata6

Sršni si vyrobili hnízdo na střeše chaty. Tři žihadla z takového hejna by prý už dokázala zabít trochu citlivějšího člověka.

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.