outdooring.cz / Outdoor články / Pozorovali vzácnou potápku rudokrkou

Doporučujeme:

Pozorovali vzácnou potápku rudokrkou

Na poslední ornitologické exkurzi pro veřejnost, která se uskutečnila v sobotu 21. listopadu na Tovačovsku pozorovali ornitologové vzácnou potápku rudokrkou.

potapka-rudokrka

Potápka rudokrká

I přesto, že byla celý den velká mlha, tak se podařilo příznivcům pozorování ptáků (birdwatchingu) uvidět na hladině Annínského jezera vysněnou „rudokrčku“. Jde o potápku, která žije v severovýchodní Evropě a jen ojediněle se u nás zastavuje v době tahu na jihozápad, kde zimuje.
Ornitologické exkurze Moravského ornitologického spolku jsou pořádány v rámci projektu Přírodě OK+ podporovaného Státním fondem životního prostředí a Ministerstvem životního prostředí ČR.

Jiří Šafránek, místopředseda
Moravský ornitologický spolek smp ČSO

Foto:
Adolf Goebel – potápka rudokrká
Jiří Šafránek – účastníci sobotní exkurze MOS

potapka-rudo-ucastnici

Účastníci exkurze MOS

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.