outdooring.cz / Outdoor články / Poznáváme ptáky podle peří

Doporučujeme:

Poznáváme ptáky podle peří

Už od dětských let nacházíme různá ptačí pera, ale málokdy přesně víme, jakým ptákům patří. Ptačí šat je tvořem několika tisíci pery, která k sobě těsně přiléhají. Není proto snadné poznat podle jednoho nalezeného pera celý vzhled ptáka. Můžeme si to představit jako obraz, který malíř namaluje z mnoha barev, z nichž některé vidíme až úplně zblízka a jakoby zdánlivě na obraze vůbec nejsou.

poznavame-ptaky-podle-peri1

Poznáváme ptáky podle peří

Nová kniha Poznáváme ptáky podle peří předkládá klíč k určení 70 druhů ptáků především podle ocasních nebo letkových per. Ty jsou totiž nejvýraznější. Celá kniha je rozdělena do šesti skupin podle typů barev, takže pokud si z lesa přineseme ptačí péro, je snadné zjistit, komu patřilo.

V knize se dočteme i o stavbě a funkci peří, kde je nacházet a jak poznat, zda bylo péro vytrouseno při pelichání nebo došlo k ulovení ptáka dravcem či šelmou.

Uvidíte také například neobvyklé tvary per nebo podle fotografie zjistíte, jaktože sovy mohou létat zcela bezhlučně.

Překvapilo mě, že mnoho per jsem už jako malý kluk našel a dodnes si je pamatuji, ale nevěděl jsem komu vlastně patří. Kniha je ideální pro rodiče nebo vedoucí skautských a jiných oddílů a táborů, může sloužit k pátracím a poznávacím hrám. Můžete doma s překvapením zjistit, jakého máte ve vašem lese vzácného ptáčka, přestože se vám ho nikdy nepodařilo uvidět...

Knihu můžete zakoupit v našem eshopu.

poznavame-ptaky-podle-peri2

Poznáváme ptáky podle peří

poznavame-ptaky-podle-peri3

Poznáváme ptáky podle peří

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.