outdooring.cz / Outdoor články / Paragliding v Dolomitech - Tre Cime di Lavaredo

Doporučujeme:

Paragliding v Dolomitech - Tre Cime di Lavaredo

Co se takhle jet podívat na Cimu? Jako pojistku jsem vzal s sebou poslední číslo Gleitschirmu (10/2005), kde podrobný článek s fotkama měl být pádným argumentem pro případ, že by kluci, kteří už létali několik dnů kolem Marmolády, nechtěli změnit terén.

dolomity-paraglide1

Přemlouvat jsem nikoho dlouho nemusel, ve čtvrtek jsme přes Cortinu d´Ampezzo dorazili na místo, zvolili jsme start přímo v sutovišti pod Cimou, ke které se dá vyjet po mýtné cestě za 20 Euro na auto.

V oblasti je ještě jedna možnost startu, Mt. Piana, vede sem také silnice a místní lítači tam vyvážejí za 5eur, ale kopec je o pár stovek níž a se základnou kolem 3000m bychom na Cimu nemuseli doletět. Ale i tak nebylo zachycení zadarmo, Škrabka dostál své přezdívce a jako první si vychutnával pohled z výšky na výraznou dominantu Dolomit, coby pojem spíše pro lezce, než pro padáčkáře, to však neprávem, protože létání kolem Cimy je stejně tak úchvatné jako létání a přistání na Marmoládě.

Letošní podzim se nadmíru vydařil, doufám, že si každý spravil náladu po ne tak úplně ideálním létě a možná i těchto pár fotek dokáže zahnat chmury a trudomyslnost před nastávajícím ročním obdobím v našich šířkách.

Doufám, že se Dolomity příští rok odmění předvídatelnějším počasím a vyššíma základnama.

Účastníci výpravy: Šakal, Škrabka, Zdeněk, Petr a Pacoš (alias velká bota)

Foto: všichni účastníci výpravy až na Pacejku, který dosud žádnou digitální krabičku nevlastní.

Publikováno s laskavým svolením Highandfree.com

dolomity-paraglide2
dolomity-paraglide3
dolomity-paraglide4

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.