outdooring.cz / Outdoor články / Nicolas Vanier: Dítě sněžných plání

Doporučujeme:

Nicolas Vanier: Dítě sněžných plání

Příběh o splněném životním snu. Autentické vyprávění o expedici Nicolase Vaniera a jeho rodiny na Yukon.

vanierditesneznych

Dobrodruh Nicolas Vanier je muž ledových plání. Teď se na daleký sever vydává spolu se svou ženou Diane a jejich osmnáctiměsíční dcerou Montaine – to ona je „dítětem sněžných plání“. Společně stráví rok v Kanadě a na Aljašce. Postaví si srub, živí se lesními plody, lovem divoké zvěře a ryb. A když v zimě dosáhne teplota padesáti stupňů pod nulou, začíná dvouměsíční pouť se psím spřežením po sněhu a zamrzlých řekách. Život tady je jednoduchý i náročný. A plný překvapení.

NICOLAS VANIER

Narodil se 5. 5. 1962 v Senegalu. Jeho vzorem je Jack London. Stejně jako on je i Vanier dobrodruh a spisovatel zároveň. Vydal řadu úspěšných knih (nejen pro dospělé, ale i pro děti), o svých zážitcích z „ledových“ koutů světa napsal mnoho reportáží a natočil několik televizních filmů, z nichž nejznámější je Poslední traper.

vanierfotka

První výpravu podnikl tento Francouz v roce 1979 do Laponska. Od té doby cestoval střídavě po Skandinávii, Kanadě a Aljašce, projel křížem krážem celou Sibiř a několik měsíců žil mezi nomády v Arktidě. Během výprav se často dostane na konec fyzických i psychických sil. Své expedice přesto nevnímá jako druh extrémního sportu. Jde mu o co možná nejužší kontakt s přírodou, o život mimo civilizaci. Mimo to, že Vanier zpracovává své zážitky z cest pro různé typy médií, živí se jako chovatel psů pro psí spřežení. Žije se svou rodinou ve Francii a v Kanadě.

Ivan Mackerle: Cesty za příšerami a dobrodružstvím

mackerlecesty

Kniha známého českého „záhadologa“ o pátrání plném dobrodružství po neznámých tvorech, tajemných místech a nevysvětlitelných jevech:

  • smrtící červ olgoj chorchoj
  • sloní pták
  • vačnatý predátor
  • podzemní říše Agharti
  • lidožravý strom
  • divoký člověk almas
  • příšera z bažin
  • neviditelná vesnice

Obě knihy najdete v sekci knihy eshop.

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.