outdooring.cz / Outdoor články / Nejkrásnější vodopády České republiky

Doporučujeme:

Nejkrásnější vodopády České republiky

Při prohlížení nové knihy o nejkrásnějších vodopádech si člověk říká, že jich viděl proklatě málo. A tolik jich je u nás docela vysokých, i několik desítek metrů.

nejkrasnejsi-vodopady

Kniha Nejkrásnější vodopády.

Tento průvodce mapuje celkem 120 vodopádů, u každého je velká barevná fotografie. Z nich je vidět, že si autor, Martin Janoška, dal skutečnou práci s navštívením každého vodopádu, protože některé je možné uvidět pouze bez vegetace - v zimě nebo na podzim. Jiné zase vynikají v době jarních tání, kdy voda na skalách teprve vynikne v plné síle.

V obecné kapitole se dozvíte, co je kaskáda, skluzavka, nepravý vodopád, jaké jsou nejmohutnější vodopády a jak vůbec vznikají. U každého vodopádu najdete lokalizaci, povodí, název toku, morfologický typ, geologické podloží, celkovou výšku a výšku nejvyššího stupně vodopádu. V popisu každého vodopádu jsou pak další informace pro turisty i přírodovědce.

Vodopády jsou rozčleněny na oblasti: Krkonoše a Jizerské hory, Podhůří Krkonoš a Orlických hor, České středohoří, Lužické hory, České Švýcarsko, Doupovské hory, Krušné hory a Šumava, Vnitrozemí Čech, Českomoravská vrchovina, Jeseníky a Králický Sněžník, Moravskoslezské Beskydy.

Knihu Nejkrásnější vodopády České republiky můžete zakoupit v našem eshopu.

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.