outdooring.cz / Outdoor články / Leoš Šimánek: Na kanadském severu

Doporučujeme:

Leoš Šimánek: Na kanadském severu

Leoš Šimánek navazuje v této nové knize na svou nejprodávanější fotografickou publikaci KANADA: Život v divočině, kterou vydal s přítelem - kameramanem a spoluautorem - Čestmírem Šebestou. Jak napovídá podtitul knihy "Zpátky do divočiny", pobýval opět ve svém srubu v severozápadní části Kanady, ale tentokrát už ne sám.

na-kanadskem-severu1

obal knihy Na kanadském severu

Po letech strávených v kanadských Mackenzie horách se autor do svého domova v divočině vrátil s novomanželkou Lenkou a synem Jakubem. Skoro celý rok žili ve vlastnoručně postaveném srubu naprosto odloučeni od okolního světa, obklopeni horami a lesy - dvě stě kilometrů od nejbližšího lidského obydlí. Jejich jedinými sousedy byla divoká zvířata, se kterými nebylo jednoduché se sžít. Museli je však akceptovat a snažili se je tolerovat. V létě si museli nachytat dostatek ryb a nasbírat lesní plody na dlouhou a tuhou zimu. Slunce v prosinci vychází pouze na pár hodin a jinak vládne mráz a tma. Pěstovali si také vlastní zeleninu, pekli chleba a vařili vlastní pivo...

Panenská severská příroda je obdarovala zážitky všeho druhu, jak překrásnými, tak i dramatickými. Po horkém létě s lesními požáry přišla krutá zima s teplotami, které klesaly až na padesát stupňů pod nulou. Se záludnostmi při pobytu v divočině měl Leoš Šimánek dlouholeté zkušenosti, které byly pro přežití v ní nezbytně nutné.

Probouzející se jaro znamenalo pro Šimánkovi návrat do civilizace, aby mohli připravovat plánovanou expedici podél pobřeží Pacifiku na Aljašce.

Názvy kapitol:

 • Neobvyklá svatební cesta
 • na-kanadskem-severu2

  Leoš Šimánek se svým psem Nanookem

  Návrat do Kanadského domova
 • Losík pacientem
 • Les v plamenech
 • Na kajacích k jezeru McMillan - medvěd v borůvkovišti
 • Zima se hlásí - rozloučení s losíkem
 • Rybaření na bruslích
 • Divočina v bílém - vánoce daleko od lidí
 • Vlci byli rychlejší
 • Rosomák v kurníku
 • Návrat do civilizace

Knihy Leoše Šimánka vynikají krásnými celostránkovými fotografiemi a také poutavým osobním příběhem, který se čte jedním dechem.

Knihu můžete zakoupit v našem eshopu.

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.