outdooring.cz / Outdoor články / Jak fotografovat krajinu

Doporučujeme:

Jak fotografovat krajinu

Jiří Havel, autor více než 20 fotografických publikací a jeden z našich předních fotografů - krajinářů, nechává nahlédnout čtenáře do světa svého vidění a fotografování krajiny. Celkem 150 fotografií doprovází texty, v nichž se autor vyhýbá jednoduchému poučování, ale předkládá - jakoby mimochodem - čtenáři své bohaté, mnohaleté zkušenosti, rady a doporučení.

jak-fotografovat-krajinu1

Jak fotografovat krajinu

Kniha Jiřího Havla je určena fotografům, kteří již zvládli základy fotografování a hledají podněty a inspiraci ke svému dalšímu zdokonalování. Autor shrnuje ve čtyřech obsažných částech svoje zkušenosti s fotografováním krajinného detailu i monumentálních horských pásem, nabízí srovnání fotografického hledání v místech opakovaně navštěvovaných se snímky míst, která navštívil pouze na několik hodin. Svými fotografiemi i texty se vyjadřuje např. k otázkám použití filtrů při fotografování, začlenění člověka a jeho činnosti do fotografie krajiny nebo významu barevné i černobílé krajinářské fotografie. Na snímcích, které jsou rozloženy do období několika desítek let, je vidět jak kontinuita autorova pohledu na krajinu, tak i výsledky jeho hledání a experimentování, ať již jde o působivé snímky krkonošských oblak nebo, pro Jiřího Havla typické, použití blesku.

Kniha je volně rozdělena do 4 částí:

• Krajiny na dosah (Čtvero ročních období (v detailech), „Nalezené“ krajiny, Přírodní zátiší, Znásobený prales, Rýchorský prales, Pár slov o výřezu, Krkonošské bystřiny, Skalní reliéfy)

• Krajiny blízké (Debakl /?/ na Zlatém návrší, Počasí – prvek kreativní, Krkonošská oblaka ,Jak fotografovat slunce, Bleskem na krajinu, Krajiny domova, Co umějí přechodové filtry, Kavyly na Oblíku)

• Krajiny vzdálené (Pcháče – nejen v Dolomitech, Věž v jezeře, Podzim v Dolomitech, Jak jsem fotil Piemont, Krajina kulturní, Krajina ozvláštněná filtry, Půlnoční Lofoty)

jak-fotografovat-krajinu2

Náhled do knihy

• Krajiny daleké (Svět z ptačí perspektivy, Do Afriky s Čedokem, Namibie, Národní park Etosha, Nepálská políčka, Cesta do Lukly, Japonské zahrady, Let k hoře jménem Sanford, Z Aljašky do Kalifornie, McKinley – hora rozmarná, Malý Velký kaňon, Tropický ráj – Iguazú, Patagonská pampa, Antika v Austrálii?, Dvanáct apoštolů, Ayers Rock, Na konci světa)

Knihu "Jak fotografovat krajinu" můžete zakoupit v našem eshopu.

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.