outdooring.cz / Outdoor články / Fotolovy

Doporučujeme:

Fotolovy

Fotografování zvířat v přírodě vyžaduje mnohem více, než jenom stisknout spoušť fotoaparátu. Vedle nezbytného technického vybavení je potřeba také vědět, kde a jak můžete zvěř v přírodě najít, jak se k ní přiblížit, měli byste znát alespoň něco málo o zvycích fotografované zvěře a vědět, kdy je pro fotografování vhodná doba.

fotolovy1

Fotolovy - obal knihy

Profesionální fotograf Rostislav Stach vám bude ve své nové knize Fotolovy zasvěceným průvodcem, který se s vámi podělí o více jak třicetileté zkušenosti s fotografováním zvěře. Jeho rady a doporučení jsou podepřeny 270 fotografiemi, které uspokojí nejen zájemce o fotografii, ale také všechny milovníky přírody. Cenné na publikaci je to, že naprostá většina snímků pochází z prostředí, které je nám blízké a dostupné.

Budete-li v knize hledat akční záběry zvěře ve stylu „lovce krokodýlů“, budete možná trochu zklamáni – ale ruku na srdce: dokážete poznat většinu ptáčků, na které můžete narazit při fotografování na vlastní zahradě nebo v blízkém parku? Fotografie v knize ale nejsou pouhým doprovodem textové části – pokud vás fotografování zvířat v přírodě skutečně zajímá, je potřeba, abyste snímkům věnovali více než jen zběžnou pozornost. Snažte se představit si, jak byste si pořízení takové fotografie připravili, jak byste fotografovali, a pokuste se ji napodobit. Podaří-li se vám to, jste na dobré cestě k vlastním skvělým fotografiím.

Seznam kapitol:

ČÁST PRVNÍ - Fotografická výbava

Volba fotoaparátu
Volba objektivu
Stativ
Dálkové spouště
Doplňky usnadňující fotografům přírody život
Archivace

fotolovy2

Fotografování ptáků na vodě.

ČÁST DRUHÁ - Základy dobré fotografie

Kompozice a pozadí snímku
Jak na ostré snímky
Určení správné expozice
Aranžovaná fotografie zvířat
Fotografování zvířat v zoo

ČÁST TŘETÍ - Praxe

Jak se přiblížit zvířatům (myslivecké posedy, stabilní kryty, přenosné kryty, jiné maskování)
Fotografování ptáků u krmítek
Fotografování ptáků u hnízd
Fotografování ptáků pomocí nahrávek hlasů
Fotografování ptáků ve vodě
Fotografování ptáků v letu
Fotografování v Yellowstone N.P.

fotolovy3

ČÁST ČTVRTÁ - Fotografování v ročních obdobích

Jaro
Léto
Podzim
Zima

Knihu Fotolovy můžete zakoupit v našem eshopu.

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.