outdooring.cz / Outdoor články / Ferraty Rakousko průvodce - Severní Alpy: Zajištěné cesty

Doporučujeme:

Ferraty Rakousko průvodce - Severní Alpy: Zajištěné cesty

Ferraty v Rakousku průvodce - nejbližší část Alp popisuje nový průvodce Zajištěné cesty - Severní Alpy - ferraty v Rakousku. Najdete zde 102 ferrat v Rakousku, převážně na území Rakouska.

severni-alpy-zajistene-cesty-feraty1

Zajištěné cesty - ferraty

Ferraty v Rakousku průvodce

Ferraty Rakouska jsou v této knize navzdory téměř kapesnímu zmenšenému formátu A5 napěchovány informacemi o ferratách od Salzburgu po Bodensee, které jsou z České republiky nejblíže. Většina ferrat je v Rakousku, ale některé popisované ferraty jsou i v Bavorsku a Švýcarsku.

Ferraty v Rakousku průvodce

V průvodci Ferraty v Rakousku najdete tyto oblasti s ferratami: ferraty Bregenzerwald, ferraty Lechquellengebirge, ferraty Verwall, ferraty Rätikon, ferraty Silveretta, ferraty Allgäuské Alpy, ferraty Lechtálské Alpy, ferraty Ammergauské Alpy, ferraty Wetterstein, ferraty Mieminger Kette, ferraty Karwendel, ferraty Rofan, ferraty Mangfallgebirge, ferraty Ötztálské Alpy a ferraty Stubaiské Alpy, ferraty Kaisergebirge, ferraty Kitzbühelské Alpy, ferraty Loferer und Leoganger Steinberge, ferraty Berchtesgadenské Alpy.

Ferraty Rakousko průvodce

Průvodce Ferraty v Rakousku uvádí několik kapitol o historii ferrat, správné výzbroji a jištění, varování před nebezpečími a počasím a rozdělení obtížnosti ferrat.

Každá oblast ferrat v Rakousku obsahuje i orientační mapku ferrat v Rakousku, na které jsou jednotlivé ferraty vyznačeny. U každé ferraty je pak charakter cesty, příjezd a přístup, samotný výstup, sestup, čas potřebný na celou cestu, obtížnost, značení v terénu, vhodná mapa, význačná místa, ubytování v chatách. Zajímavé jsou tipy na fotogenická místa a upozornění, v kterou denní dobu je která dominanta na ferratě osvětlena nebo ve stínu, tudíž vhodnost k fotografování.

Průvodce Ferraty v Rakousku obsahuje také kolem 100 fotografií ferrat v Rakousku, místopisný rejstřík ferrat v Rakousku a další tipy k lezení po ferratách.

Autor knihy Ferraty v Rakousku je Eugen E. Hüsler. Je autorem více než 50 turistických a horolezeckých průvodců a obrazových publikací.

Knihu o ferratách nejen v Rakousku můžete zakoupit přímo zde v našem eshopu.

 

severni-alpy-zajistene-cesty-feraty2

Ferraty v Rakousku...

severni-alpy-zajistene-cesty-feraty3

Ferraty v Rakousku.

RakouskePotraviny.cz

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.