outdooring.cz / Outdoor články / Cyklovíkend pro rodiny s dětmi

Doporučujeme:

Cyklovíkend pro rodiny s dětmi

Během druhého srpnového víkendu (9.-11.8.2013) se můžete vydat do Frenštátu pod Radhoštěm na premiérový ročník cyklovíkendu pro rodiny s dětmi. Hlavní myšlenkou této nové akce občanského sdružení je, že cestovat na kole po světě, Evropě a České republice a být aktivní je možné i po narození dětí.

O tom vás v rámci večerních projekcí v pátek a sobotu přesvědčí rodina Podivínských, která se se 4 dětmi vydala na cyklocestu z Čech až do Afriky nebo rodina Sztulových, která na kole procestovala kus Evropy. Projekce se uskuteční v areálu frenštátského autokempu. 

 Jelikož si děti rády hrají a soutěží, tak organizátoři  na neděli 11.8. připravili na stejném místě dětský den, kdy si děti, ale i dospělí, mohou mimo jiné vyzkoušet elektrokola, handbike, tříkolku, čekají je různé překážkové dráhy, kreslení a další cestovatelské dovednosti a úkoly. V nabídce cyklovíkendu nechybí ani možnost cyklistických vyjížděk krásným prostředím Beskyd, v sobotu 10.8. se koná také akce pro nejmenší děti - kočárkový výstup na Velký Javorník a v sobotu najdete stánek projektu www.cyklocestovani.cz na Svátku dřeva, akci, kterou v areálu na Horečkách pořádá Městské kulturní středisko ve Frenštátě pod Radhoštěm, jež je i spolupořadatelem cyklovíkendu. Organizátoři se těší na setkání aktivních rodin v Beskydech a srdečně vás zvou. Další informace o akci naleznete na webu www.cyklocestovani.cz 

Plakat_cyklovikend2013

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.