outdooring.cz / Outdoor články / Bylinky obohatí váš jídelníček

Doporučujeme:

Bylinky obohatí váš jídelníček

Sami možná na jaře na sobě pozorujete chuť na zeleninu nebo cokoliv zeleného. Kromě rajčat dovezených ze Španělska, která nemají žádnou chuť nebo narychlených ředkviček toho ale zatím moc není. Z lesního výletu si můžete donést vitamínovou bombu a navíc vás nebude stát ani korunu.

bylinky-obohati-jidelnicek1

Jarní byliny přímo z lesa.

Bylinky se nemusí používat jen k čajům, ale dá se z nich připravit mnoho neobvyklých a na vitamíny bohatých jídel. Tentokrát si připravíme bylinkový prejt. Natrháme si první jarní byliny: kopřivy, mladé listy lopuchu, pár listů řebříčku a jahodníku. Listy důkladně propláchneme pod tekoucí vodou v sítku a spaříme vodou. Pak teprve nasekáme na drobné kousky.

Pár hrstí ovesných vloček povaříme několik minut v troše vody a pak do nich vmícháme směs bylin.

Okořeníme bramborákovým kořením, tedy jedním stroužkem utřeného česneku, solí, majoránkou, kmínem. Pokud v lese najdete popenec, přidejte pár lístků na okořenění. Na zpevnění konzistence tam šoupneme jedno vejce, nejlépe bez skořápky. Můžeme ještě zahustit dvěma lžícemi krupičky.

Pokud chceme zapečené bylinky, vymažeme olejem plech a nalijeme hmotu na plech. Jestliže máte rádi smažené karbanátky, nabírejte naběračkou a smažte na pánvi.

Jako bylinkovou oblohu lze použít velmi mladé listy pampelišky, ze které se dá udělat i jarní salát.

bylinky-obohati-jidelnicek2

A chutná to fakt skvěle!

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.