outdooring.cz / Outdoor články

Doporučujeme:

Outdoor články

Třebíčsko a řeka Oslava

Občas si budeme představovat méně známé lokality na Moravě a v Čechách, které ale právě z tohoto důvodu nabízí téměř liduprázdnou přírodu. Dnes se podíváme k moravské řece Oslavě a sice ne na její dolní tok, proslavený trampingem, ale na její severní část nad Náměští nad Oslavou.

Co dělají brouci v zimě

Nejenom tuto, ale i další zajímavé otázky jsme položili Doc. Dr. Janu Farkačovi, CSc., vědeckému tajemníkovi České společnosti entomologické.

Slovenský ráj: Sokolia dolina, Kláštorisko

Slovenský ráj je přírodní klenot, jehož obdobu u nás v České republice nemáme. Na poměrně malém území můžete projít mnoha hlubokými kaňony a koryty potoků s divokými vodopády. Nejpříkřejší "tiesňavou" je Sokolia dolina s nejvyšším vodopádem na Slovensku. Tu si teď představíme spolu se severní částí Slovenského ráje.

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.