outdooring.cz / Outdoor články / Televizní pořady o cestování v Rakousku, Alpách a rakouské přírodě

Doporučujeme:

Televizní pořady o cestování v Rakousku, Alpách a rakouské přírodě

Televizní pořady o cestování na rakouských televizích mají vysokou kvalitu a nabízí krásné záběry alpské krajiny a rakouské přírody a hor. I když neumíte německy, doporučuji je jako inspiraci a vizuální požitek pro cestovatele a milovníky přírody.

bergwelten-servus

Televizní pořady o cestování na rakouských televizích můžete sledovat jednak přes satelit v pravidelných vysílacích časech nebo ze záznamu online v archivech televizí. Rakousko jako země Alp a krásné horské přírody nabízí nespočet míst a přírodních zajímavostí, od obřího Dunaje až po ledovce a nejvyšší vrcholy Alp.

Televizní pořady na televizi Servus

Televizní stanice Servus nabízí velmi kvalitní dokumenty o přírodě, lidových zvycích v Rakousku, adrenalinových sportech, ale i kultuře. Vlastní ji firma Red Bull a možná právě díky tomuto veleúspěšnému rakouskému podnikání si zachovává svoji vysokou kvalitu.

Pořad o horách Bergwelten

bergwelten-logo

Pravidelný týdenní televizní pořad o horách, Alpách a alpské přírodě, horolezcích a alpinistech se jmenuje Bergwelten neboli v překladu z němčiny Horské světy. Pořad je koncipován jako celovečerní dokument vždy zaměřený na jedno téma nebo jednu horskou oblast. Často se v dokumentu objevují horolezci, určitě uvidíte také známé osobnosti jako Reinhold Messner nebo Peter Habeler.

Pořad Bergwelten se vysílá každý pátek ve 20:15 a nebo ho najdete v archivu televize Servus zde.

K tomuto televiznímu pořadu vychází nový časopis o Alpách a horách vůbec - Bergwelten - který můžete zakoupit zde

Pořad o přírodě Faszination Heimat

faszination-heimat-logo

Pořad o rakouské přírodě Faszination Heimat neboli Fascinace vlast. Dokumentární seriál se tematicky věnuje například alpské louce a co se na ní vše děje a co lidskému oku uniká. Jiný díl je věnovaný alpským řekám a vodopádům, a další zase pohledu na krajinu z ptačí perspektivy z dlouhého letu bezmotorovým kluzákem.

Televizní pořad můžete najít v archivu televize Servus zde.

Televizní pořady o cestování v televizi ORF

universum-logo

Nejznámější a nejoblíbenější pořad o přírodě na rakouské veřejnoprávní televizi ORF je Universum. Celovečerní dokument je věnovaný jedné přírodní oblasti, někdy ze světa, často ale v Rakousku a Alpách. Na pořadu Universum se podílí nejlepší rakouští filmaři a záběry jsou často opravdu impozantní.

Televizní pořad Universum se vysílá každý týden v úterý večer ve 20:15. Můžete ho sledovat také online na webu televize v sekci TVthek. Zde je web pořadu. V archivu ale nechává ORF pořady vždy jen 7 dní po odvysílání, takže najdete pouze posledně odvysílaný pořad.

Wilde Reise mit Erich Pröll

wilde-reise-erich-proll

Televizní pořad o přírodě Wilde Reise mit Erich Pröll neboli Divoké cesty s Erichem Pröllem je tematický dokumentární cyklus, který režíruje známý rakouský filmař přírody a také průkopník potápění Erich Pröll. Známý je také svým chovem severoamerických mustangů, které přivezl z Ameriky do Rakouska, kde je chová na farmě v oblasti Waldviertel.

Pořad je zaměřen vždy na jednu oblast v Rakousku nebo ve světě, často ho v televizi ORF opakují a poslední díl najdete vždy online v archivu televize.

Další televizní pořady o cestování a rakouské přírodě

Doporučuji také další pořady o přírodě a turistice na televizi ORF: Erlebnis Österreich, Österreich Bild, Unser Österreich. Sledovat můžete vždy posledně odvysílaný díl daného pořadu, najdete je podle názvu v archivu televize ORF. Pokud máte rádi záběry alpské krajiny, můžu doporučit ještě známý pořad Klingendes Österreich neboli Znějící Rakousko, ve kterém průvodce Sepp Forcher provází alpskou krajinou, popisuje památky a prokládá místní lidovou hudbou, kterou hrají přímo na místě lidové kapely a muzikanti z té dané alpské oblasti.

Televizní pořad pro alpinisty a horolezce

bergauf-logo

Bavorská televize má pořad věnovaný jen turistice v Alpách, horolezectví a alpinismu. Jmenuje se Bergauf bergab neboli Dokopce z kopce. Vysílá se každý týden a věnuje se několika tématům v reportážích a dokumentech. Najdete v něm inspiraci i tipy na výpravy v rakouských, bavorských i švýcarských Alpách.

Pořad najdete v archivu Bavorské televize zde.

Náš tip:

Průvodce a mapy Rakouska, kvalitní rakouské potraviny, přírodní rakouskou kosmetiku a mnoho dalšího z Rakouska můžete získat v e-shopu RakouskePotraviny.cz

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.