outdooring.cz / Outdoor články / Jaroslav Monte Kvasnica: Jantarové oči

Doporučujeme:

Jaroslav Monte Kvasnica: Jantarové oči

Jantarové oči - nová kniha Jaroslava Monte Kvasnici - je nejméně stejně čtivá a stejně krásná jako jeho předchozí knihy. Monte Kvasnica nechává nahlédnout ještě více do svého života spjatého nerozlučně s vlky a psy a předkládá například celý "slovník" pro porozumění vlčí (i psí) řeči.

jantarove-oci1

Jantarové oči - obal knihy

Jantarové oči vlka upřeně hledí z velké fotky na obálce knihy a jsou v nich vidět dálky, divočina a vše, co si s tím my lidé spojujeme a co nás "přírodomily" láká. Monte Kvasnica stejně tak přitahuje pozornost lidí jak svým charismatem, tak svými malamuty, kteří ho všude provázejí. Mnoho zájemců o vlky, psy a divočinu vůbec by rádo nahlédlo i do jeho života. V prvních kapitolách mají možnost. Monte Kvasnica otevřeně popisuje svým krásným jazykem, kterak život může přichystat nejednu tvrdou zkušenost. Paralely s vlkem se možná nabízí samy. Neprozradím nic, musíte si to sami přečíst...

Další část je věnovaná různým poutavým příběhům s vlky: vlci za Buffalo Billa, Poslední irští vlci, Ernest Thompson Seton jako lovec legendárního vlka Loba, Záhada vlčích dětí.

Ve velké kapitole shrnuje Monty Kvasnica vlčí mimiku, postoje a řeč těla včetně mnoha nákresů od Ludvíka Kunce a fotografií. Kapitola Lidské omyly ve světě psů bude užitečná pro každého. A výjmečné jsou popisy hlasových projevů vlků i psů a vysvětlování jejich významu, tedy vlastně řeči. Další kapitoly jsou o významu čichu a pachů v životě vlků a psů, vlčích rituálech atd.

Ostatní kapitoly nesou názvy: Zvířata věštci? Vlk nebo pes. Kostaričtí kojoti školili českého profesora.

Monte Kvasnica se dále věnuje beskydským vlkům, jejich ohrožení, vlčím hlídkám, návratu vlků do české krajiny a hlavně svým zážitkům s vlky, které zapisuje do svých deníků. Na konci knihy najdete i komentovaný seznam mnoha knih o vlcích.

Kniha Jantarové oči toho obsahuje mnohem více, ale už mi dochází síly, protože je toho opravdu, naštěstí pro čtenáře, hodně.

Knihu Jantarové oči můžete zakoupit v našem eshopu.

jantarove-oci2

Jantarové oči - ukázka z knihy

jantarove-oci3

Jantarové oči - ukázka z knihy

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.