outdooring.cz / Outdoor články / 10 nejlepších běžkařských vychytávek. Znáte je všechny?

Doporučujeme:

10 nejlepších běžkařských vychytávek. Znáte je všechny?

Výbava běžkaře nekončí u nákupu běžek a pořízení sportovního oblečení a bot. Máme pro vás 10 nejlepších tipů, jak si zlepšit běžkování.

  1. Vosk

Aby běžky dobře jely a sportovní zážitek byl dokonalý, nezapomeňte dopřát svým běžeckým lyžím pořádné mazání. Vosk by neměl být příliš měkký, aby se na něj nelepily krystalky ledu. Ale ani příliš tvrdý, aby po něm led neklouzal.  

2. Korek k roztírání vosku

Vosk se nejlépe roztírá přírodním korkem. Vyzkoušejte a poznáte ten rozdíl.

3. Pásek pro přenášení lyží

Běžecké lyže jsou dlouhé. Manipulace s nimi není vždy snadná a zcela bezpečná. Využijte šikovné přenášející pásky

4. Škrabka pro odstraňování a roztírání vosků

Zanesený vosk je třeba z lyží odstranit. Existuje celá řada multifunkčních škrabek, které špinavou práci vykonají takřka za vás.

5. Sluneční brýle

Chránit svůj zrak před ostrými slunečními paprsky není samozřejmostí pouze v horkých letních měsících. Právě průzračné bílá barva sněhu odráží světlo nejvíce a vaše oči budou bez dostatečně kvalitní ochrany brzy podrážděné.

6. Rukavice

Rukavice patří k základní výbavě každého lyžaře. Při jejich výběru myslete na kvalitní nepromokavé materiály a dobré zpracování. Rukavice by měly bez problému snést teploty hluboko pod bodem mrazu a neměly by se párat ani odírat.

7. Vak na běžky

Běžky se nejlépe přenášejí v pevném a skladném vaku. Nabídka těchto vaků je opravdu široká, vybere si každý.

8. Běžecká ledvinka s lahví na pití

Nezapomeňte dodržovat pitný režim. Obzvláště v mrazivém počasí při velké sportovní zátěži, kterou dlouhé běžecké stopy bezesporu jsou.

akrylatova-trofej

9. Běžecké vázání

Boty a dobré vázání jsou nezbytností. Při shánění dobrého vázání vždy vybírejte u kvalitních a prověřených prodejců.

10. Běžkařské ocenění

Pořádáte amatérský či profesionální závod pro běžkaře? Pořiďte originální běžkařské trofeje, medaile, diplomy od Poháry Bauer. Uvidíte, že tím svému závodu dodáte patřičnou prestiž a oslovíte tím nové závodníky.

pohary

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.