outdooring.cz / Outdoor články

Doporučujeme:

Outdoor články

Tramping na řece Jihlavě

Vyšla nová kniha Tramping na řece Jihlavě. Obsahuje mimo jiné mnoho historicky vzácných fotografií z počátku trampingu ve dvacátých a třicátých letech i fotografií romantického skalnatého údolí z dob před zaplavením přehradami.

Šplhání po stromech je moje povolání

Zdeněk Balák má velmi neobvyklý způsob povolání. Má rodinnou firmu specializující se na sběr semen přímo ze stromů. Jak takové lezení ve výškách vypadá a co se všechno může přihodit si přečtěte v našem rozhovoru.

Podzimní les

Vyšel jsem si do lesa v nevlídném počasí. Jednak už mě dlouho chyběla jeho vůně a taky plískanicová nálada slibovala liduprázdné cesty. A opravdu, bylo chladno a ještě navíc pršelo; člověka jsem za celou dobu nepotkal.

Rozhovor s Kennedym a Mývalou

Kennedy a Mývala žijí v místech, která jsou známá díky Zlaté horečce, v kanadské oblasti Yukon Territory. Mezi českými trampy jsou velice známí a nás zajímalo, jak se jim vlastně na Yukonu žije.

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.