outdooring.cz / Knihy eshop / Sedm ohňů k Nahanni

Doporučujeme:

Sedm ohňů k Nahanni

Sedm ohňů k Nahanni

Čechokanadský vědec a dobrodruh Jan Soukup popisuje splouvání kanadské řeky Nahanni, ale také to, co tomu předcházelo. Autor chtěl dosáhnout horního konce South Nahanni pozemní cestou, dopravit kánoi a vybavení pro šestinedělní cestu divočinou. Dlouhá portáž překračující pohoří kontinentálního rozvodí ze strany kanadského teritoria Yukonu do Severozápadních teritorií měla spojovat řetěz řek, potoků a jezer a znamenala přenášení všeho vybavení přes horské průsmyky a mokrými bažinami v nížinách. Znamenalo to i koníčkování lodí proti proudu a pádlování vodou, kde se dalo, jak po proudu, tak proti, vše korunováno „křížovými kalváriemi“ s převrácenou lodí na ramenou. Kniha A5, 220 stran, fotky. Dodací doba 2-5 dní.

Dobrovolnou sebetrýzeň v lázni vlastního potu s konečnou platností uskutečnil v létě roku 1997, kdy se svou partnerkou Milenou a s přítelem Petrem z Vancouveru uskutečnili „Pekelnou portáž“ s loděmi na ramenou přes hory a sjeli divukrásnou řeku South Nahanni od jejího počátku až po její konec v řece Liard. Kniha je souborem silných prožitků při dobrodružství, která pouť přes hory a plavba po řece přinesly. Společně s mnoha fotografiemi a s dalšími šesti příběhy vás vrátí o století zpět, kdy ještě výraz dobrodružství měl ten pravý šmrnc.

Cena 329 Kč

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.