outdooring.cz / Knihy eshop / Osadní toulky

Doporučujeme:

Osadní toulky

Osadní toulky

Kniha Osadní toulky je věnována vztahu dvou českých fenoménů, trampingu a nohejbalu. Osadní toulky se zabývají expanzí nohejbalu z Prahy do trampských a chatových osad v jejím okolí (povodí Vltavy a Berounky), vznikem prvních osadních turnajů jako klasické soutěžní formy. Čtenáři naleznou popis každé osady s vlajkou, popis vzniku osady a vývoje nohejbalu, historické a současné fotografie, rozhovor s pamětníky. Dále mapy s vyznačením umístění osad v příslušné oblasti a stručný turistický popis oblasti. Osady jsou řazeny dle příslušnosti k jednotlivému povodí. Celkem je uvedeno přes 100 osad. Publikace tak není ryze historicko-sportovní publikací, ale je koncipována jako bedekr pro ty, kteří se zajímají o tramping a nohejbal a chtějí navštívit místa, spojená s těmito českými fenomény. Částečně navazuje na Dějiny trampingu Boba Hurikána. Kniha A5, 272 stran, dodací doba 2-3 dny.

Kniha Osadní toulky - nohejbal na trampských osadách v oblasti řek Vltava a Berounka.

V povodí Vltavy, na hlavním toku (úsek Slapy – Praha Zbraslav), jsou to osady Black White, Jarov, Gigant, Ztracenci, Korsiko, Typografů, Weekendová osada Vrané, Zlaté mládí, Na Plazích, Aloha, Skochovice, Zlaté slunce, Kioto, Dvě řeky, Omaha, Mandát, Kopřivka, Fortune, Good Luck, Utah, Plazy, Pod Havranem, Na Fáberce, Ztracená naděje, Slavia, Údolí sporů, Red River, Proudy, Vatra – Hiawatha, Bardi, Bílé skály, Svatojánské proudy, Spojené kluby osad třebenických, Keno.

V povodí Vltavy, na Zahořanském potoce, jsou to osady Orlík, Vatra, Markovičky, Zlaté údolí, Albatros, Spojené osady podolské, Na Ostrůvku, Libřický osadní klub, Silver Foxes, Hawai, Nevada, Vedralka, Radlík, Caribou, Zapomenutých.

V povodí Vltavy, na Bojovském potoce, jsou to osady Ranch 72, Tábor mnichů, Údolí stínů, Brabčárna, Horní údolí stínů, Pinkousy, Iroquois, Zlatý západ, Old Kondor, Hora, Půlnoční, Red River, Trampské osady Kytín.

V povodí Vltavy, na říčce Kocábě, jsou to osady Kansas, Maják, Luisiana, Úsvit, Havran, Rewaston, Dashwood, Klín, Askalona, U Splavu, Tanganika, Nevada, Zlaté hory, Rio, Oregon, Zlatá řeka, Ranč sedmi hříchů, Klub amatérů trampů, Tygrů.

V povodí Berounky, na hlavním toku (úsek Beroun – Praha Lahovice), jsou to osady Barud, Pod Akáty, Kazín, Tornádo, Údolí hvězd, Jedličkov, Na Výsluní, Pod Hladkou skálou, Montana, Delaware, Slunečná, Údolí Staré řeky, Zátoka radosti, Větrné údolí, Potoky, Durango, Na Cihelně, Severák, Strong Boys, Černá skála, El Paso, Halesa, Westend, Skalní údolí, Údolí děsu.

V povodí Berounky, na Radotínském potoce, jsou to osady Ariana, Západní Míle, Údolí skal.

V povodí Berounky, na Karlickém potoce, jsou to osady Studená, Tornádo, Spojené osady Králičího údolí, North Star.

V povodí Berounky, na říčce Loděnice (úsek Srbsko – Malé Kyšice), jsou to osady Šedí vlci, Fort Adamson, Askalona, Údolí bouře, Nipigon, White Star, Údolí oddechu, Lone Star, Mirodol, Starý potok, Batalion, Rovinka, Červený mlýn, Dědkův vrch, Rujana, Údolí mlhy, Red Star, Charvátiny.

Cena 289 Kč

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.