outdooring.cz / Knihy eshop / Jaroslav Pavlíček: Člověk v drsné přírodě

Doporučujeme:

Jaroslav Pavlíček: Člověk v drsné přírodě

Jaroslav Pavlíček: Člověk v drsné přírodě

Jaroslav Pavlíček: Člověk v drsné přírodě. Známý český polárník Jaroslav Pavlíček v této malé avšak oblíbené knize shrnuje zkušenosti pro pobyt v drsné přírodě: zkušenosti přírodních národů, desatero přežití: příprava, KPZ, bezpečnost, nehoda, úkryt, tepelný komfort, jídlo a pití, lano, světelné signály, transport, bivak, orientace, zvířata atd. Kniha velikosti 10x14cm, 136 stran. Dodací doba 2-3 dny.

Jaroslav Pavlíček: Člověk v drsné přírodě kniha

Jaroslav Pavlíček (* 27. dubna 1943) je český polárník, dobrodruh a spisovatel. Zaměřuje se na výzkum v oblastech přežití v divočině a harmonické soužití člověka s přírodou.

V roce 1980 byl Jaroslav Pavlíček členem polské expedice na Mt. Everest, která dosáhla vrcholu jako vůbec první výprava v zimě. Následně se svým kolegou dvakrát přešel Aljašku, pokaždé za 20 dnů. Posléze přešel s polárníky Vladimírem Weignerem a Miroslavem Jakešem Grónsko. Cesta trvala 41 dní neočekávaně těžkého pochodu a další dva dny plavby na moři. Pavlíček má zásadu používat osvědčenou výbavu, která by neměla být příliš sofistikovaná. Jednoduché je podle něj spolehlivější než moderní a složité. Na svých výpravách s sebou nenosí žádnou navigaci GPS či spojení s civilizovaným světem pomocí vysílačky. Vždy je odkázán jen sám na sebe a na své spolucestovatele. Na Antarktidě založil polární stanici Eco Nelson. Na stanici je uskutečňován program "zelené domácnosti", impaktní program, který zahrnuje sběr naplavenin z moře v rámci globálního výzkumu a program přežití. Každý rok dochází k pravidelnému střídání posádek nejen z České republiky, ale své pobyty tady tráví i lidé z mnoha dalších zemí.

Jaroslav Pavlíček: Člověk v drsné přírodě kniha

Cena 159 Kč

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.