outdooring.cz / Knihy eshop / Český tramping v časech formování a rozmachu

Doporučujeme:

Český tramping v časech formování a rozmachu

Český tramping v časech formování a rozmachu

Český tramping v časech formování a rozmachu je nová kniha o trampském hnutí. Publikace je to více odborná, ale zároveň poutavě psaná, se spoustou citátů dobového tisku a mnoha fotografiemi a kresbami. Zabývá se především rozkvětem trampingu za doby první republiky také druhé světové války. Zkoumá tramping z mnoha aspektů, vztahů ve společnosti a různými projevy trampingu. Pro podrobnosti rozklikněte název. Kniha A5, brožovaná, 242 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Český tramping v časech formování a rozmachu

Kniha obsahuje tyto kapitoly: Tam v Proudech, Kde se vzal tramping, Proč trampujete? Hledání jména, Základní rysy trampingu, Formy táboření a nocování, Místní názvy, Významné trampské oblasti v českých zemích, Český tramping na Slovensku a Podkarpatské Rusi, Vztah trampů a vesničanů, Vztah k venkovským hostincům a alkoholu, Dědictví prvorepublikového trampingu v krajině českých zemí, Zdraví morálka a organizace mladého života, Příroda léčí, Trampové vrací úder, Vzdálení i blízcí, Postup státní exekutivy proti komunistickému trampingu, Otázka politického a nepolitického trampingu, Apolitický Lex Kubát, Tramping v Národním shromáždění, Náhledy českých fašistů, Tramping v politice, Tramping a popkultura, Dobrodružné žánry jako inspirace, Hudební tvorba, Tramping ve filmu a divadle, Tramping jako literární inspirační zdroj, Masová zábava a subkultura, Tramping a sport, Sportovci na osadách a trampové ve sportu, příběh Irokézů.

Cena 289 Kč

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.