outdooring.cz / Knihy eshop

Doporučujeme:

Knihy o přírodě - eshop

K ceně knih bude přičteno poštovné (139Kč dobírka nebo 79Kč platba předem).

Knihy můžete také objednat po telefonu: 547 356 440 (po-pá 9-17 hodin)
Nebo si je vyzvedněte po předchozí domluvě osobně v Brně-Bystrci(Teyschlova ul.) 

Totemy a indiáni severozápadního pobřeží Pacifiku

Kniha popisuje řezbářské umění kanadských indiánů, kteří si z generace na generaci nepřetržitě předávají své umění až do dnešních dnů. Jednotlivé kmeny a mistři řezbáři, totemy a další artefakty, aktivity za zachování tradice a ochranářské snahy proti těžařským firmám. Autor: Ivan Makásek. Vázaná kniha A5, 320 stran, barevné fotky, dodací doba 10-14 dní.

Cena 450 Kč

Tichomoří, Barevný svět tropů (Leoš Šimánek)

Hornaté vulkanické ostrovy s bujnou vegetací, ploché korálové atoly s oslnivě bílými plážemi a tyrkysovými lagunami - to je Tichomoří, země daleko od turistických středisek a přístavů. Přežívá tu kultura Polynésanů a Melanésanů, staré obyčeje a zvyky. Cestu k domorodcům nelze objednat v cestovní kanceláři; je nutné si ji najít na vlastní pěst, a je také spojena s mnohými útrapami. Leoš Šimánek mezi souostrovími cestoval na jachtách, kde pracoval jako kuchař či kormidelník. Pracoval a bydlel s domorodci, žil jejich životem - často šťastnějším, než známe my, Evropané -, viděl neobvyklé věci a měl neobvyklé zážitky, o něž se teď ve své převážně fotografické publikaci se čtenáři rád dělí. Vázaná A4, 121 stran, barevné fotky, dodací doba 2-5 dní. (běžná cena 399Kč, naše sleva 10%)

Cena 359 Kč

Běh na lyžích

Druhy lyží, bot a vázání a jejich výběr, mazání a vosky, volba oblečení, technika běhu na lyžích, sjíždění, pluh, odšlap, oblouk, klasický způsob běhu, stoupavý běh, výstupy, jak zlepšit skluz, bruslení, trénink, rozcvičení, rozvoj pohybových schopností, mimosezónní trénink - kolečkové lyže, imitace, testování a kontrola kondice, úrazy, laviny atd. Brožovaná kniha A5, 130 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 129 Kč

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.