outdooring.cz / Knihy eshop

Doporučujeme:

Knihy o přírodě - eshop

K ceně knih bude přičteno poštovné (139Kč dobírka nebo 79Kč platba předem).

Knihy můžete také objednat po telefonu: 547 356 440 (po-pá 9-17 hodin)
Nebo si je vyzvedněte po předchozí domluvě osobně v Brně-Bystrci(Teyschlova ul.) 

Trvalé bydliště Klondike aneb kde medvědi dávají dobrou noc

Životní příběh českých emigrantů, kteří žijí ve srubu na Yukonu uprostřed krásné, ale drsné kanadské přírody. Důležitou součástí jejich obživy je lov. Ať už rybaření coby živnost, lov zvěře pro upotřebení v kuchyni i odstřel medvědů nejen kvůli jídlu, ale také kvůli bezpečnosti, patří do každodenního života Kennedyho i Aleny, již trampové znají pod přezdívkou „Mývala“. Život bez elektřiny, tekoucí vody i dalších výdobytků „moderní“ civilizace je nejen výzvou k přežití v drsnějších podmínkách, ale také klidným žitím, ve kterém není místo pro hektičnost a spěch. Podrobnosti o knize zde. Kniha A5 vázaná, 245 stran, fotky. (běžná cena v obchodech 359Kč) Dodací doba 2-3 dny.

Cena 329 Kč

Sedm ohňů k Nahanni

Čechokanadský vědec a dobrodruh Jan Soukup popisuje splouvání kanadské řeky Nahanni, ale také to, co tomu předcházelo. Autor chtěl dosáhnout horního konce South Nahanni pozemní cestou, dopravit kánoi a vybavení pro šestinedělní cestu divočinou. Dlouhá portáž překračující pohoří kontinentálního rozvodí ze strany kanadského teritoria Yukonu do Severozápadních teritorií měla spojovat řetěz řek, potoků a jezer a znamenala přenášení všeho vybavení přes horské průsmyky a mokrými bažinami v nížinách. Znamenalo to i koníčkování lodí proti proudu a pádlování vodou, kde se dalo, jak po proudu, tak proti, vše korunováno „křížovými kalváriemi“ s převrácenou lodí na ramenou. Kniha A5, 220 stran, fotky. Dodací doba 2-5 dní.

Cena 329 Kč

Náčelník - Ernest Thompson Seton a mizející Západ

Životní příběh Ernesta Thompsona Setona, známého spisovatele knih o přírodě a malíře (Dva divoši, Rolf zálesák, atd.). Historik Allen H. Anderson líčí Setonův život krok za krokem na pozadí dějin dynamicky se rozvíjející Ameriky, kde se pohraničí posouvá stále rychleji dál a dál na západ. Setonův osud se postupně naplňuje v prostředí, jehož kultura, společenské vztahy a příroda jsou dnes již dávnou minulostí. Kniha zobrazuje také Setonovu dramatickou cestu k vědeckému uznání, jeho roli při vzniku hnutí woodcraftu a skautingu, jeho slabost pro původní Američany, roli, kterou sehrál ve formování moderní ochrany přírody, ale odhaluje také jeho sebestřednost, rozpolcenost, vizionářství a útěk z reality. Kniha vázaná A5, 296 stran + 16 stran fotek. Dodací doba 2-5 dní.

Cena 359 Kč

Zpráva o cestě na severní pól

Byl to nejdelší pochod k severnímu pólu, jaký se kdy české výpravě podařil. Dvoučlenná expedice Petra Horkého a zkušeného polárníka Miroslava Jakeše vyrazila v dubnu 2009 k točně z osmaosmdesátého stupně severní zeměpisné šířky, tedy ze stejné čáry, odkud se před několika lety vydal k pólu proslulý horolezec Reinhold Messner. Kniha líčí v nejrůznějších souvislostech dobytí pólu a obsahuje i pasáže o legendárních výpravách minulosti včetně letu vzducholodi Italia, jejíž pád přežilo na ledu Arktidy osm trosečníků včetně českého vědce Františka Běhounka. Kniha vázaná A5, 144 stran, barevné fotky. Dodací doba 2-5 dní.

Cena 199 Kč

Atlas hub

Atlas hub se 101 nejdůležitějšími druhy hub, převážně jedlými ale i jedovatými. Barevné fotografie, popisy atd. Obsahuje také důležité rady, které by měl znát každý houbař. Autor Atlasu hub: Michal Mikšík, šéfredaktor časopisu Svět hub. Brožovaná kniha A5, 140 stran. Dodací doba 2-5 dní.

Cena 239 Kč

Drž hubu a pádluj

Vodácké povídky, které zvítězily v soutěži autorů zvané "Kennyho volej". 16 povídek z vodáckého prostředí je převážně humorně laděných a pochází od autorů Eva Obůrková, Michael Antony, Jiří Nosek a dalších. Vázaná kniha A5, 150 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 159 Kč

Jaroslav Pavlíček: Člověk v drsné přírodě

Jaroslav Pavlíček: Člověk v drsné přírodě. Známý český polárník Jaroslav Pavlíček v této malé avšak oblíbené knize shrnuje zkušenosti pro pobyt v drsné přírodě: zkušenosti přírodních národů, desatero přežití: příprava, KPZ, bezpečnost, nehoda, úkryt, tepelný komfort, jídlo a pití, lano, světelné signály, transport, bivak, orientace, zvířata atd. Kniha velikosti 10x14cm, 136 stran. Dodací doba 2-3 dny.

Cena 159 Kč

F. A. Elstner: Uzly a laso

Jak vázat uzly (desítky praktických uzlů), jak pracovat s lasem (talíř, krinolína, házení lasem, proskakování smyčkou a další fígle, lariat). Jak si vybrat správný bič a jak s ním správně práskat. Autor knihy F. A. Elstner (1902-1974) byl známý český spisovatel, dobrodruh a cestovatel. Vázaná kniha A5, 144 stran, nákresy. Dodací doba 2-4 dny. 

Cena 195 Kč

Za památnými stromy Vysočiny

Památné stromy Vysočiny v povídání a mnoha krásných barevných fotkách. Pelhřimovsko (Červená Řečice, Orlík, Jiřice, Košetice...), Jihlavsko (Třešť, Polná, Žďírec, Telč, Nová Říše...), Havlíčskobrodsko (Petrkov, Posázaví, Vilémovice, Klokočov...). Popisy obsahují i obvod kmene a GPS souřadnice. Autorky: Marie Hrušková a Marie Holečková. Vázaná kniha A5, 144 stran. Dodací doba 2-5 dní. (běžná cena 229Kč)

Cena 189 Kč

Hledáme dno světa

Oldřich Štos velice poutavě popisuje své dobrodružné cesty do hlubin země. Nejhlubší jeskyně a propasti jsou poslední bílá nezmapovaná místa na planetě Zemi. V této knize vás vezme do vysokých hor, kde kromě nástrah podzemí musí odolávat mnoha metrům sněhu a vánicím, do míst, kam vkročilo pouze pár lidí nebo také ještě nikdo. Budete se plazit téměř neprůchodnými plazivkami, slaňovat mnoho stovek metrů do jeskynních propastí, které jsou i tak velké, že jejich stěny nejde běžnou svítilnou osvětlit - spatřit. Budete putovat 12 dní podzemím a objevíte nejhlubší místo na zemi - světový rekord -2170m. Vázaná kniha, mnoho barevných fotografií, 192 stran. Dodací doba 2-5 dní. 

Cena 389 Kč

Arktický vlk - Deset let se smečkou

Klasická kniha Davida Mecha Arktický vlk - Deset let se smečkou, ve které líčí svá pozorování vlčí rodiny. V severní Kanadě se mu podařilo vypátrat doupě ve volné krajině, která mu umožňila žít přímo vedle vlků a sledovat dopodrobna jejich život po deset let. Obsahuje mnoho autentických barevných fotek. Vázaná kniha A4, 176 stran. Dodací doba 2-4 dny. SLEVA! Běžná cena 449Kč.

Cena 279 Kč

Jeskyně České republiky

Průvodce se stovkami barevných fotografií a popisem nejvýznamějších jeskyní jak veřejnosti přístupných, tak i nepřístupných. Středočeský kraj, Karlovarský kraj, Plzeňský, Ústecký, Liberecký, Jihočeský kraj, Vysočina, Královéhradecký, Pardubický, Olomoucký, Moravskoslezský, Zlínský, Jihomoravský kraj a 12 slovenských přístupných jeskyní. Brožovaná kniha A5, 276 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 329 Kč

Ludvík Kunc: Můj přítel rys - Z medvědích a vlčích brlohů

Ludvík Kunc popisuje v knize Můj přítel rys, co všechno zažíval se svým rysem Sixim v divoké horské přírodě i v ZOO, kde pracoval. Setkání s dalšími šelmami v horách, co všechno se od Sixiho naučil, dobrodružné příhody, znovuvysazování rysa na Šumavě a spousta barevných fotek. Druhá část knihy je věnovaná vlkům a medvědům jak z vlastních zkušeností, tak z vyprávění jiných. Vázaná kniha A4, desítky barevných fotek, 196 stran. Dodací doba 2-4 dny. SLEVA! Běžná cena 459Kč.

Cena 269 Kč

Henry David Thoreau: Walden aneb život v lesích

„Odešel jsem do lesů, protože jsem chtěl žít uvědoměle, postavit se čelem k základním skutečnostem života…“ Thoreauova dnes již legendární zpráva o dvouletém pobytu ve vlastnoručně postaveném srubu v lesích poblíž massachusettského Concordu, jež se již dávno zapsala do dějin americké literatury a myšlení jako jedinečný záznam úvah o ekonomické soběstačnosti, dobrovolné skromnosti a sepětí člověka a přírody jako základu životního stylu, neztrácí ani sto padesát let po svém vzniku svou aktuálnost: právem je dnes řazena mezi první moderní texty zamýšlející se nad vztahem civilizace ke světu přírody. Vázaná kniha A5, 308 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 299 Kč

Nordic walking

Příručka pro nordic walking: pozitivní vlivy na zdraví, jak vybírat správné hole, správná chůze s holemi a časté chyby, jaký terén je nejlepší, cvičení, ukázkové kondiční programy, jak na potíže (puchýře, svalové křeče, píchání v boku, bolesti v oblasti Achillovy šlachy, holeně, třísla, podvrtnutí kotníku, dehydratace, úpal, úžeh), výživa a pitný režim. Autor: Martin Škopek. Brožovaná knha A5, fotky, 96 stran. Dodací doba 2-5 dní.

Cena 159 Kč

Marko Čermák: Poslední romantik (kniha)

Kniha Poslední romantik je autobiografickým vzpomínáním legendárního banjisty, trampa a kreslíře mj. Rychlých šípů, Marko Čermáka. Poutavé vyprávění doplňují téměř dvě stovky fotografií a autorových ilustrací, 32 stran barevných příloh a podrobně zpracována bibliografie a diskografie Marko Čermáka. Kniha vázaná B6, 208 stran. Dodací doba 2-4 dny. (běžná cena 329Kč, naše sleva 10%) Na skladě máme poslední kusy knihy vůbec!

Cena 299 Kč

Kuchařka na cesty

100 jednoduchých receptů na výlety, vandry, na chatu či do kempu. Polévky, guláše, rizota, "nudlota", druhy masa a grilování, rybí recepty, bezmasá jídla, houbová jídla atd. Autor: Karel Nekola. Brožovaná kniha A5, 96 stran. Dodací doba 2-5 dní.

Cena 199 Kč

Mým domovem je Aljaška

Autobiografické příběhy Jima Huntingtona (1916 – 1987), syna indiánky z kmene Athabasků a bílého trappera, jsou nejen na Aljašce známou outdoorovou klasikou. Napínavé putování Huntingtonovy matky mnoho set mil zasněženou Aljaškou téměř bez vybavení, boj Jimmyho a jeho malých sourozenců o přežití, když po smrti matky zůstali sami opuštění v divočině, dobrodružné lovecké historky či triumfální vítězství ve dvou největších závodech psích spřežení upoutaly pozornost mnoha milionů čtenářů a v tisícovkách vydání vyšly po celém světě. Navzdory těžkým ranám osudu šel Jimmy Huntington po celý svůj život za svými sny. Tato kniha ve vás posílí víru v nezdolnost lidské vůle a odvahy. Ukázka z knihy zde. Vázaná A5, 173 stran, dodací doba 2-3 dny.

Cena 249 Kč

Hory a sníh

Techniky pohybu v zimních horách. Orientace v terénu, příprava, vybavení na túry, laviny, testy stability sněhové pokrývky, skialpinismus, sjíždění svahů, stoupací pásy, opravy vybavení, lyžování na kamenech, lyžování s dětmi, telemark, sněžnice, snowboard, splitboard, triboard, nocování ve stanu a bivaku, pohyb na ledovci. Autoři: Jan Pala, Iva Fialová a kol. Vázaná kniha A5, fotky, kresby, 312 stran + 24 stran barevných fotek. Dodací doba 2-5 dní. (běžná cena 333Kč)

Cena 169 Kč

Věra Koutecká, Ludvík Kunc: Odropění

Poetické vyprávění o toulání kolem řeky Odry pojala Věra Koutecká podobně jako v předchozí knize Vábení Ducha Karpat. V počátečních kapitolách čtenář zjistí, jak je možné, že na hranici ostravské aglomerace přežila do dnešních dnů nezkrocená divoká řeka. Dále už text opěvuje krásu přírody lužní krajiny – potřeba její ochrany se ale vine jako režná nit celou publikací. Velkou měrou poetické vyprávění doplňují desítky ilustrací znalce a milovníka přírody Ludvíka Kunce. Vázaná kniha A5, 110 stran, dodací doba 2-3 dny. (běžná cena 259Kč)

Cena 179 Kč

Jan Eskymo Welzl - Svoboda pod bodem mrazu

Velice obsáhlá a výpravná kniha Svoboda pod bodem mrazu, ve které je vměstnáno snad vše, co se o Welzlovi dalo vypátrat. Knihu dokresluje více jak 400 historických i současných fotografií i reprodukcí dokumentů a dopisů. Vypráví o něm všichni, kdo po něm pátrali, včetně na Yukonu žijících českých emigrantů. Toto druhé rozšířené vydání přináší nové poznatky ze Sibiře a obsahuje také jedinou skutečnou knihu, kterou napsal Jan Welzl a která se jakoby zázrakem zachránila: "Cesta kolem světa 1893-1898". Vázaná A4, celobarevná, 296 stran. Autor: Martin Strouhal. Dodací doba 3-5 dní.

Cena 429 Kč

Vábení Ducha Karpat

Poetická kniha povídání o putování a krásách českých, slovenských a rumunských Karpat. Autorka Věra Koutecká. Mnoha krásnými ilustracemi doplnil Ludvík Kunc. Vázaná A5, 90 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 290 Kč

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.