outdooring.cz / Knihy eshop

Doporučujeme:

Knihy o přírodě - eshop

K ceně knih bude přičteno poštovné (139Kč dobírka nebo 79Kč platba předem).

Knihy můžete také objednat po telefonu: 547 356 440 (po-pá 9-17 hodin)
Nebo si je vyzvedněte po předchozí domluvě osobně v Brně-Bystrci(Teyschlova ul.) 

Hledáme dno světa

Oldřich Štos velice poutavě popisuje své dobrodružné cesty do hlubin země. Nejhlubší jeskyně a propasti jsou poslední bílá nezmapovaná místa na planetě Zemi. V této knize vás vezme do vysokých hor, kde kromě nástrah podzemí musí odolávat mnoha metrům sněhu a vánicím, do míst, kam vkročilo pouze pár lidí nebo také ještě nikdo. Budete se plazit téměř neprůchodnými plazivkami, slaňovat mnoho stovek metrů do jeskynních propastí, které jsou i tak velké, že jejich stěny nejde běžnou svítilnou osvětlit - spatřit. Budete putovat 12 dní podzemím a objevíte nejhlubší místo na zemi - světový rekord -2170m. Vázaná kniha, mnoho barevných fotografií, 192 stran. Dodací doba 2-5 dní. 

Cena 389 Kč

Jeskyně České republiky

Průvodce se stovkami barevných fotografií a popisem nejvýznamějších jeskyní jak veřejnosti přístupných, tak i nepřístupných. Středočeský kraj, Karlovarský kraj, Plzeňský, Ústecký, Liberecký, Jihočeský kraj, Vysočina, Královéhradecký, Pardubický, Olomoucký, Moravskoslezský, Zlínský, Jihomoravský kraj a 12 slovenských přístupných jeskyní. Brožovaná kniha A5, 276 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 329 Kč

Ludvík Kunc: Můj přítel rys - Z medvědích a vlčích brlohů

Ludvík Kunc popisuje v knize Můj přítel rys, co všechno zažíval se svým rysem Sixim v divoké horské přírodě i v ZOO, kde pracoval. Setkání s dalšími šelmami v horách, co všechno se od Sixiho naučil, dobrodružné příhody, znovuvysazování rysa na Šumavě a spousta barevných fotek. Druhá část knihy je věnovaná vlkům a medvědům jak z vlastních zkušeností, tak z vyprávění jiných. Vázaná kniha A4, desítky barevných fotek, 196 stran. Dodací doba 2-4 dny. SLEVA! Běžná cena 459Kč.

Cena 269 Kč

Henry David Thoreau: Walden aneb život v lesích

„Odešel jsem do lesů, protože jsem chtěl žít uvědoměle, postavit se čelem k základním skutečnostem života…“ Thoreauova dnes již legendární zpráva o dvouletém pobytu ve vlastnoručně postaveném srubu v lesích poblíž massachusettského Concordu, jež se již dávno zapsala do dějin americké literatury a myšlení jako jedinečný záznam úvah o ekonomické soběstačnosti, dobrovolné skromnosti a sepětí člověka a přírody jako základu životního stylu, neztrácí ani sto padesát let po svém vzniku svou aktuálnost: právem je dnes řazena mezi první moderní texty zamýšlející se nad vztahem civilizace ke světu přírody. Vázaná kniha A5, 308 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 299 Kč

Nordic walking

Příručka pro nordic walking: pozitivní vlivy na zdraví, jak vybírat správné hole, správná chůze s holemi a časté chyby, jaký terén je nejlepší, cvičení, ukázkové kondiční programy, jak na potíže (puchýře, svalové křeče, píchání v boku, bolesti v oblasti Achillovy šlachy, holeně, třísla, podvrtnutí kotníku, dehydratace, úpal, úžeh), výživa a pitný režim. Autor: Martin Škopek. Brožovaná knha A5, fotky, 96 stran. Dodací doba 2-5 dní.

Cena 159 Kč

Marko Čermák: Poslední romantik (kniha)

Kniha Poslední romantik je autobiografickým vzpomínáním legendárního banjisty, trampa a kreslíře mj. Rychlých šípů, Marko Čermáka. Poutavé vyprávění doplňují téměř dvě stovky fotografií a autorových ilustrací, 32 stran barevných příloh a podrobně zpracována bibliografie a diskografie Marko Čermáka. Kniha vázaná B6, 208 stran. Dodací doba 2-4 dny. (běžná cena 329Kč, naše sleva 10%) Na skladě máme poslední kusy knihy vůbec!

Cena 299 Kč

Mým domovem je Aljaška

Autobiografické příběhy Jima Huntingtona (1916 – 1987), syna indiánky z kmene Athabasků a bílého trappera, jsou nejen na Aljašce známou outdoorovou klasikou. Napínavé putování Huntingtonovy matky mnoho set mil zasněženou Aljaškou téměř bez vybavení, boj Jimmyho a jeho malých sourozenců o přežití, když po smrti matky zůstali sami opuštění v divočině, dobrodružné lovecké historky či triumfální vítězství ve dvou největších závodech psích spřežení upoutaly pozornost mnoha milionů čtenářů a v tisícovkách vydání vyšly po celém světě. Navzdory těžkým ranám osudu šel Jimmy Huntington po celý svůj život za svými sny. Tato kniha ve vás posílí víru v nezdolnost lidské vůle a odvahy. Ukázka z knihy zde. Vázaná A5, 173 stran, dodací doba 2-3 dny.

Cena 249 Kč

Hory a sníh

Techniky pohybu v zimních horách. Orientace v terénu, příprava, vybavení na túry, laviny, testy stability sněhové pokrývky, skialpinismus, sjíždění svahů, stoupací pásy, opravy vybavení, lyžování na kamenech, lyžování s dětmi, telemark, sněžnice, snowboard, splitboard, triboard, nocování ve stanu a bivaku, pohyb na ledovci. Autoři: Jan Pala, Iva Fialová a kol. Vázaná kniha A5, fotky, kresby, 312 stran + 24 stran barevných fotek. Dodací doba 2-5 dní. (běžná cena 333Kč)

Cena 169 Kč

Věra Koutecká, Ludvík Kunc: Odropění

Poetické vyprávění o toulání kolem řeky Odry pojala Věra Koutecká podobně jako v předchozí knize Vábení Ducha Karpat. V počátečních kapitolách čtenář zjistí, jak je možné, že na hranici ostravské aglomerace přežila do dnešních dnů nezkrocená divoká řeka. Dále už text opěvuje krásu přírody lužní krajiny – potřeba její ochrany se ale vine jako režná nit celou publikací. Velkou měrou poetické vyprávění doplňují desítky ilustrací znalce a milovníka přírody Ludvíka Kunce. Vázaná kniha A5, 110 stran, dodací doba 2-3 dny. (běžná cena 259Kč)

Cena 179 Kč

Krajina s vlky - Honba za přízrakem Gévaudanu (Jaroslav Monte Kvasnica)

Druhý díl knihy Krajina s vlky. Vlci versus psi, o žití s vlkem, vlci historii lidstva, zánik falklandského vlka, pátrání po legendární vraždící bestii ve Francii, indiáni a vlci, Slované a vlci, Inuité a vlci, atd. Vázaná kniha A4, mnoho barevných fotek, 232 stran, dodací doba 2-4 dny. 

Cena 649 Kč

Jan Eskymo Welzl - Svoboda pod bodem mrazu

Velice obsáhlá a výpravná kniha Svoboda pod bodem mrazu, ve které je vměstnáno snad vše, co se o Welzlovi dalo vypátrat. Knihu dokresluje více jak 400 historických i současných fotografií i reprodukcí dokumentů a dopisů. Vypráví o něm všichni, kdo po něm pátrali, včetně na Yukonu žijících českých emigrantů. Toto druhé rozšířené vydání přináší nové poznatky ze Sibiře a obsahuje také jedinou skutečnou knihu, kterou napsal Jan Welzl a která se jakoby zázrakem zachránila: "Cesta kolem světa 1893-1898". Vázaná A4, celobarevná, 296 stran. Autor: Martin Strouhal. Dodací doba 3-5 dní.

Cena 429 Kč

Severní Alpy: Zajištěné cesty (feraty)

102 ferat nacházejících se převážně na území Rakouska. Popis cest, přístup, obtížnost, tipy, vhodné mapy, ubytování, čas výstupu atd. Autor Eugen Hüsler. Recenze zde. Brožovaná kniha A5, 192 stran, dodací doba 2-4 dny. 

Cena 349 Kč

Dolomity - Nejkrásnější Ferraty

Dolomity - Nejkrásnější Ferraty - podrobný průvodce zajištěnými trasami pro vysokohorské turisty a horolezce. Italské Dolomity nabízí překrásné trasy, které v knize uvidíte na mnoha barevných fotografiích a nákresech spolu s podrobným průvodcem. Vázaná kniha A4, 144 stran, dodací doba 2-5 dní. 

Cena 349 Kč

Pěší vandr po lesích a lidech

 Trampské počteníčko. Osudy muzikantů a příznivců trampské muziky, kteří do svého životního stylu zahrnuli romantiku táborových ohňů, potlachů a osad, se staly námětem zcela originální povídkové knihy, ve které se vzpomíná i na osady jako Ztracenka a další. Autorka s nesmírnou vnímavostí a pochopením zachytila prchavé momenty, kdy hudba ovlivní člověka a v dramatických bodech jeho života mu pomůže v jeho další cestě. Kapely známé (KTO, Pacifik, Duo Červánek) i méně známí muzikanti se nám tak představí z lidské stránky, která citlivého čtenáře zasáhne svou hloubkou a intenzitou. Součástí knihy jsou i notové materiály a texty nejznámějších trampských písní a originální fotografie netypických "hrdinů" jednotlivých povídek. Autorka: Daniela Vacková. Vázaná A5, 174 stran. Dodací doba 2-5 dní. 

Cena 299 Kč

Škola Malého stromu

Kniha je vyprávěním skutečných událostí ze života indiánského chlapce v Tennesee třicátých let, kterého se po smrti rodičů ujali babička a dědeček, moudří lidé z kmene Čerokíů. Život v sepětí s přírodou je popisován dětskýma očima. Autor: Forest Carter. Recenze zde. Vázaná kniha A5, 181 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 199 Kč

S dětmi v přírodě

 Náměty pro vycházky rodičů s dětmi a pro činnosti venku na každý měsíc v roce. K vycházkám patří pozorování a zkoumání světa prostřednictvím prožitků, drobných her a vlastních objevů dětí. Ponecháme-li dítěti volný prostor a čas při pobytu venku, projeví se jeho přirozená zvídavost a zájem se obrátí k vnímání prostředí a pozorování probíhajících dějů. Může si vyzkoušet fantazii na sněhových kupách, tvořit z hlíny, číst stopy, hledat plody, vnímat vůně rostlin, objevovat svět zvířat… Kniha je určena rodičům s malými i staršími dětmi (od 1 roku do 12 let), užitečné nápady v ní najdou i učitelky mateřských škol. Brožovaná kniha A5, 160 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 209 Kč

Erwin Thoma: Viděl jsem tě růst

Kniha Viděl jsem tě růst: O prastarém a novém životě se dřevem, lesem a Měsícem. Dřevěný komín, který byl 400 let v ohni a přesto neshořel; buky, které nepraskají; smrky, které nechce lýkožrout žrát; les jako dodavatel energie a filtr škodlivin; dřevo, které i pod širým nebem vydrží "věčně" a to bez chemických prostředků. Tato kniha je velkou inspirací pro lidi, kteří chtějí zdravě a ekologicky se dřevem stavět, bydlet, žít a zanechat svým dětem zdravé životní prostředí. Ukázka zde. Brožovaná kniha A5, 190 stran, fotky, kresby, dodací doba 2-3 dny.

Cena 249 Kč

Tulák Welzl z pohledu trampa

 Obsahuje pokus o Welzlův životopis a některá dosud zcela neznámá fakta z let jeho pobytu a pozoruhodných cest na dalekém severu. Snaží se přinést nezaujatý pohled na osobu moravského tuláka očima jeho současníků, na setkání Welzla s českými osobnostmi či na rozporné studie odborníků k jednotlivým životním etapám slavného Moravana. Jak dalece byl Jan Welzl romantik a dobrodruh, hledač absolutní svobody člověka a jak dalece naopak naivní snílek a zneuznaný vynálezce? I na tyto otázky hledá autor odpovědi. Uvádí taky řadu informací o hledání skutečného místa posledního odpočinku Jana Welzla, které bylo léta označováno chybně. Jaroslav Vecka toto vše doplňuje vypravováním lidí, kteří stejně jako Welzl podlehli kouzlu a moci přírody. Knížku doplňují povětšinou dosud nepublikované dokumentární fotografie z archivu autora. Recenze zde. Brožovaná kniha A5, 205 stran, fotky, dodací doba 2-5 dní.

Cena 209 Kč

Táboříme v týpí

Vše o táboření v týpí: druhy týpí, jak ušít týpí, stavba, vybavení, oheň, zvyky, tábory s týpí, indiánská sauna, zimní táboření, šití indiánského oděvu a doplňků, šeltry, zubřík, orlí pera a woodcraft. Autor Jiří Macek. Brožovaná kniha A5, 151 stran, fotky, dodací doba 2-4 dny.

Cena 189 Kč

Yukon Quest

 Kniha o nejslavnějším závodu psích spřežení na 1000 mil přes Aljašku a Yukon. Yukon Quest je pro mushery obrovská událost. Kniha vás zavede mezi mushery, jejich psy a do divoké a drsné přírody. Uvidíte svět jejich očima - očima dobrodruhů a snílků... Vázaná A5, 320 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 339 Kč

Sonáta pro klavír a borovici

 Kniha trampských povídek od: Wabi Ryvola, Miki Ryvola, Hana Hosnedlová, Joe Jégr. Brožovaná kníha A5, 104 stran, dodací doba 2-4 dny.

Cena 99 Kč

Volání větru - Historie brněnské trampské písně

 Pavel Čiča Jelínek je autorem této knihy o vývoji trampské písně a skupin od předválečných let až po Kamelot a další kapely konce 20. století. Obsahuje také zpěvník 13 písní, fotografie. 114 stran, brožovaná A5, dodací doba 2-4 dny.

Cena 99 Kč

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.