outdooring.cz / Knihy eshop

Doporučujeme:

Knihy o přírodě - eshop

K ceně knih bude přičteno poštovné (99Kč dobírka nebo 69Kč platba předem).

Knihy můžete také objednat po telefonu: 547 356 440 (po-pá 9-17 hodin)
Nebo si je vyzvedněte po předchozí domluvě osobně v Brně-Bystrci(Teyschlova ul.) 

Atlas ptáků České a Slovenské republiky

Nejlepší atlas ptáků na našem trhu. 436 druhů s popisy, barevnými ilustracemi, grafickým přehledem o době pobytu, čase hnízdění i zpěvu. Obsahuje i transkripce zpěvu, vyobrazení vejce, údaje o četnosti a stupni ohrožení, na mapce republiky je vyznačen výskyt. Vázaná kniha A5, barevné fotky, 250 stran. Dodací doba 2-3 dny.

Cena 249 Kč

Václav Cílek: Krajiny vnitřní a vnější

Nevšední kniha přemítání o krajině získala za rok 2003 cenu Literárních novin. První polovina textů se týká skutečné, fyzické krajiny, jejích proměn a ochrany. Druhá část je věnována vnitřním krajinám duše - fenoménu genia loci, postavě Zeleného muže, keltským bohům v druhohorách atp. Celek uzavírají Poutníkova pravidla putování po posvátných místech. Hlavním motivem knihy zůstává nutnost chránit krajinu kvůli jí samé, ale také kvůli sobě a vlastní duši. Vázaná kniha A5, 270 stran, dodací doba 2-3 dny. 

Cena 289 Kč

Horolezec Leopold Sulovský

Otevřená výpověď prvního Čecha na nejvyšší hoře světa Mount Everestu, člověka, který vystoupil na další dva osmitisícové vrcholy a sedm sedmitisícových v nejvyšších pohořích světa. Byl čtyři roky reprezentantem Československa a dvakrát oceněn horolezcem roku. Je to povídání nejen o horách a horolezcích, touze, lásce a nadšení, ale také o utrpení a smrti. Brožovaná kniha A5, 186 stran, fotky, dodací doba 2-5 dní.

Cena 99 Kč

Totemy a indiáni severozápadního pobřeží Pacifiku

Kniha popisuje řezbářské umění kanadských indiánů, kteří si z generace na generaci nepřetržitě předávají své umění až do dnešních dnů. Jednotlivé kmeny a mistři řezbáři, totemy a další artefakty, aktivity za zachování tradice a ochranářské snahy proti těžařským firmám. Autor: Ivan Makásek. Vázaná kniha A5, 320 stran, barevné fotky, dodací doba 10-14 dní.

Cena 450 Kč

Tichomoří, Barevný svět tropů (Leoš Šimánek)

Hornaté vulkanické ostrovy s bujnou vegetací, ploché korálové atoly s oslnivě bílými plážemi a tyrkysovými lagunami - to je Tichomoří, země daleko od turistických středisek a přístavů. Přežívá tu kultura Polynésanů a Melanésanů, staré obyčeje a zvyky. Cestu k domorodcům nelze objednat v cestovní kanceláři; je nutné si ji najít na vlastní pěst, a je také spojena s mnohými útrapami. Leoš Šimánek mezi souostrovími cestoval na jachtách, kde pracoval jako kuchař či kormidelník. Pracoval a bydlel s domorodci, žil jejich životem - často šťastnějším, než známe my, Evropané -, viděl neobvyklé věci a měl neobvyklé zážitky, o něž se teď ve své převážně fotografické publikaci se čtenáři rád dělí. Vázaná A4, 121 stran, barevné fotky, dodací doba 2-5 dní. (běžná cena 399Kč, naše sleva 10%)

Cena 359 Kč

Na kole křížem krážem po Moravě a Slezsku

33 zajímavých tras s popisem zajímavostí, dopravy, map atd. Podyjí, Moravský kras, Bobrava, Lednicko, Bílé Karpaty, Chřiby, Horácko, Haná, Drahanská vrchovina, Valašsko, Uherskobrodsko, Hostýnské vrchy, Beskydy, Frýdecko, Karvinsko, Olomoucko, Litovelské Pomoraví, Bouzov, Jeseníky, Osoblažsko, Sudety a další. Brožovaná kniha A5, 126 stran, dodací doba 2-5 dní. (běžná cena 229Kč, naše sleva 10%)

Cena 206 Kč

Na kole křížem krážem po Čechách (Andrej Halada)

Inspiraci a užitečné rady vám nabízí průvodce po 45 cyklisticky nejzajímavějších regionech a oblastech Čech (Praha a okolí, Jizerské hory, Krkonoše, Šumava, Třeboňsko, Český ráj, Vysočina, Křivoklátsko, Posázaví aj.). Jednotlivé tipy obsahují nabídku přírodních, kulturních a historických cílů, doporučují vhodné trasy, nabízejí informace o cyklistické náročnosti a terénech, o možném vlakovém spojení. Uvedeny jsou internetové odkazy, u každého tipu je mapa. Celkem obsahuje kniha přes sto barevných fotografií. Nechybí ani praktické rady: jaké kolo si koupit, jaké je pro daný terén nejvhodnější, co s sebou brát na cesty, podle které mapy jezdit, jak se o kolo starat atd. Brožovaná A5, 125 stran, dodací doba 3-7 dní. (běžná cena 229Kč, naše sleva 8%)

Cena 211 Kč

Běh na lyžích

Druhy lyží, bot a vázání a jejich výběr, mazání a vosky, volba oblečení, technika běhu na lyžích, sjíždění, pluh, odšlap, oblouk, klasický způsob běhu, stoupavý běh, výstupy, jak zlepšit skluz, bruslení, trénink, rozcvičení, rozvoj pohybových schopností, mimosezónní trénink - kolečkové lyže, imitace, testování a kontrola kondice, úrazy, laviny atd. Brožovaná kniha A5, 130 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 129 Kč

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.